Kredyty Dla Polaków Na Cele Prywatne

Udało Ci się pożyczyć w Anglii pewną satysfakcjonującą Cię sumę pieniędzy, jednak nie wiesz teraz co z nimi zrobić, aby wraz z upływem czasu nie traciły na swojej wartości? Nie powinieneś ich z całą pewnością przetrzymywać w skarpecie czy skarbonce, gdyż w ten sposób po pewnym okresie znacząco stracisz na bieżącej inflacji. Jakie zatem istnieją alternatywy?

Najbezpieczniejszymi metodami przechowywania środków finansowych, są bez wątpienia bankowe konta oszczędnościowe oraz lokaty. Decydując się na ich wybór, jesteś bowiem zabezpieczony za sprawą bankowego funduszu gwarancyjnego. Dzięki temu nawet w przypadku upadku banku, nie będziesz narażony na utratę zgromadzonych środków. Polecamy zapoznać się z tą stroną.

Lokata jest zazwyczaj nieznacznie wyżej oprocentowana w porównaniu do konta oszczędnościowego. Możemy liczyć obecnie na oprocentowanie lokat w granicach 4% w skali rocznej, jednak ma to najczęściej miejsce wtedy, gdy takie warunki instytucja bankowa gwarantuje nam jedynie na okres kilku miesięcy. Po tym czasie może się nagle okazać, że wcześniej najlepsza lokata, nagle zaczyna nam dawać ledwo zauważalne zyski.

A może konto oszczędnościowe? Konto oszczędnościowe w przeciwieństwie do lokaty, umożliwia nam wielokrotne powiększanie zgromadzonej na rachunku kwoty, a także w razie potrzeby, również dokonywanie jednej bezpłatnej wypłaty lub przelewu w ciągu miesiąca. Lokata jest więc bez wątpienia lepszym rozwiązaniem dla osób rozrzutnych, jednak w przypadku konta oszczędnościowego łatwo wypłacimy pieniądze, kiedy będziemy ich naprawdę potrzebować. Nawet najlepsza lokata nie powinna być z tego właśnie powodu zakładana, jeżeli ma pełnić rolę funduszu awaryjnego.

Zanim zdecydujemy się ostatecznie na skorzystanie z lokaty, koniecznie upewnijmy się, że nie wiążą się z tym jakieś dodatkowe opłaty. Często się bowiem zdarza, że pozornie atrakcyjna lokata wymaga od nas założenia płatnego rachunku osobistego w danym banku oraz obarczonej opłatami karty debetowej. Kiedy już uznamy, że trafiła nam się najlepsza oferta weźmy również pod uwagę fakt, że zyski zostaną finalnie zmniejszone o podatek Belki w wysokości 19%. Jeśli jednak nie możemy się w żaden sposób zdecydować, wtedy z pomocą może nam przyjść dostępny w Internecie ranking lokat. Pozwala on w szybki sposób porównać ofertę wielu banków, a tym samym wybrać najlepszą lokatę, jaka jest obecnie dostępna na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *