Kto jest uprzywilejowany do otrzymania kredytu

Chociaż w założeniu żadna z grup reprezentujących dany zawód nie powinna być dyskryminowana, to rzeczywistość pokazuje, że dla banków pewne grupy zawodowe są szczególnie pożądanymi klientami. Przy udzielaniu kredytów banki wyraźnie faworyzują właścicieli restauracji, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, lekarzy, stomatologów, tłumaczy, architektów czy biegłych rewidentów.

Osoby wykonujące niektóre wolne zawody w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej są uprzywilejowane jeśli chodzi o pożyczki od ręki w Krakowie. Banki spoglądają przychylnym okiem na wszystkie te profesje, które są szczególnie dochodowe w polskich realiach i rzec by można skazane na sukces. Właśnie tak powstały kredyty dla wolnych zawodów. Prawnicy czy lekarze nie są zobowiązani do udokumentowania przynajmniej rocznego stażu swojej firmy, jej wyników finansowych czy też niezalegania z zapłatą podatku. Procedury w ich przypadku są nie tylko mniej skomplikowane, ale i szybsze. To pozwoli szybko i sprawnie podreperować finanse firmy. Więcej szczegółów tutaj.

Niestety przedsiębiorca prowadzący firmę budowlaną nie może liczyć na tak łagodne potraktowanie przez bank jak lekarz. Przede wszystkim dlatego, że prowadzenie firmy budowlanej łączy się z o wiele większym ryzykiem niż prowadzenie praktyki lekarskiej, a osiągnięcie zysków z przedsięwzięć budowlanych jest bardziej skomplikowane i zależy od wielu różnorodnych czynników. Zgodnie z zasadami zarządzaniem ryzykiem kredytowym banki nie udzielają kredytów obarczonych dużym wskaźnikiem ryzyka. Dlatego też warto wówczas skorzystać z pomocy portalu moonmage gdzie zasięgniemy porady na temat innych finansowych rozwiązań pozabankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *